oxo
krajobraz wnętrz
Znajdź nas

Search

oxostudio - architektura wnętrz
  -  Architektura wnętrz   -  Bon-Ton

Sztuka koloru z natury

Tutaj bardziej szczegółowo opowiem Wam o projekcie wnętrza mieszkania w Krakowie. Projekt wnętrza Bon-Ton, gdzie Bon-Ton oznacza przede wszystkim siłę połączenia koloru i elegancji. Idealne odzwierciedlenie przyszłych mieszkańców tego miejsca.

Projekt wnętrza

W trakcie tworzenia koncepcji projektowej jak zwykle, przygotowałam dwie wersje układu funkcjonalnego + dwa moodboardy z inspiracjami. Nie wiem jak to się dzieję, ale przeważnie wybieracie (wy drodzy moi klienci) bardziej odważne wersje. Takie, które nie do końca pokrywają się z Waszymi wcześniejszymi oczekiwaniami, ale za to są doskonałym odzwierciedleniem Waszych marzeń.

Inspiracje malarstwem są widoczne na pierwszy rzut oka. To dla mnie dwie, niemal nierozłączne dziedziny. Dlatego też często sztuka, design, malarstwo są tak widoczne w moich projektach. W tym nie mogło być inaczej. Właściciele są miłośnikami zwiedzania muzeów i wyszukiwania ciekawych materiałów dotyczących typografii, malarstwa, grafiki użytkowej i plakatów. Myślę, że architektura wnętrz odpowiada za wprowadzanie dobrego designu i sztuki w codzienne życie.

Projekt wnętrz Bon-Ton, to także wprowadzanie ekologicznych rozwiązań do wnętrza. Drewniana podłoga w postaci jodełki francuskiej została zaolejowana (nie polecam lakierów). Tak samo wszystkie drewniane elementy które zostały zlecone do wykonania na zamówienie stolarzowi. Farby, nie zawierają LZO (lotnych związków organicznych), których zdecydowanie nie powinniśmy wprowadzać i wdychać. Na szczęście już bardzo wielu producentów oferuje takie produkty. Przygotuję na ten temat osobny wpis na blogu, a co nie co na ten temat możecie już przeczytać TU. Wszystkie dywany, które zostały wprowadzone w tym projekcie wnętrza są wełniane. Staraliśmy się wykorzystać jak największą ilość naturalnych i zdrowych, dostępnych na rynku materiałów.

Rośliny

Jak wiecie w moich wnętrzach zawsze musi się znaleźć miejsce dla roślin. Również w tym projekcie wnętrza. Szczególne miejsce znaleźliśmy na umownej granicy między strefą kuchni i salonu. Mają tam bardzo dużą ilość światła i spokojnie można je podlać 🙂 – wbrew pozorom nie będzie to takie skomplikowane.
Znajdzie się tam na pewno bluszcz, starzec rowleya i herreianus, zielistka, kolumnea, paprotki.

W sypialni i pokoju Stasia, wprowadziłam dodatkowo sansewierie, które są idealne właśnie do tych pomieszczeń. Filtrują powietrze, co jest niemal magiczne a ponadto w nocy produkują tlen. Są majestatyczne i bardzo ciekawie wyglądają. Są to fantastyczne rośliny, warto je mieć w swoim otoczeniu.

W łazience również znajdziecie trochę roślin. Wbrew pozorom dla niektórych gatunków jest to idealne środowisko. Optymalna wilgotność, światło dzięki temu że w tym pomieszczeniu mamy okno – i tym samym tworzy nam się idealnie zielona przestrzeń.
Palma, paprocie, skrzydłokwiat.
Wszystkie rośliny idealne do łazienki opiszę dla Was w osobnym poście. 🙂