oxo
krajobraz wnętrz
Znajdź nas

Search

oxostudio - architektura wnętrz
  -  architektura krajobrazu   -  PROJEKT OGRODU_KRZEW.OWA

Oxo Studio to nie tylko projekty wnętrz – chętnie tworzę również projekty ogrodów, ponieważ tylko całość spójnej przestrzeni przynosi satysfakcjonujące i pełne harmonii efekty. Napiszę o tym całego osobnego posta na blogu —> TUTAJ. Ale tym razem skupmy się tylko i wyłącznie na temacie – PROJEKT OGRODU KRZEW.OWA.

KRZEW.OWA

KRZEW.OWA to projekt ogrodu, który miał za zadanie przemienić zwykłą płaską powierzchnię w „sielsko nowoczesną” przestrzeń. Czy nie o to chodzi w ogrodach? Wielcy poeci już wiele linijek poświęcili opisywaniu zbawiennego wpływu ogrodów i zieleni na nasze samopoczucie. Dlatego, tak ważne jest również dobranie i skrojenie na miarę przestrzeni do upodobań, temperamentu i pasji klientów.

ZIELEŃ

W tym przypadku klientom zależało na prywatności ale i różnorodności roślin. Bardzo ważne było dla nich otaczanie się ciekawymi gatunkami, które będą urzekać swoim wyglądem poprzez wszystkie pory roku. Bazą dla kompozycji zieleni zostały zimozielone krzewy. Kilka gatunków i odmian wiecznie zielonych roślin stanowią idealne tło dla malowniczych i szumiących traw, kwitnących odmian jeżówek i hortensji oraz niezwykle architektonicznych wielopniowych brzóz.

Cała struktura ogrodu w Krakowie opiera się na z pozoru prostym założeniu i nieskomplikowanych kształtach. Postanowiliśmy jednak urozmaicić ogród poprzez wprowadzenie dodatkowych poziomów. Dzięki temu niewielka przestrzeń zyskuje dynamizm i staje się ciekawsza.
Sercem ogrodu stał się drewniany taras w ciepłym odcieniu, tutaj również mamy dodatkową „piętrowość” poprzez wprowadzenie zabudowanego jacuzzi, które dodatkowo postanowiłam otoczyć donicą z mieszanką zimozielonych niskich odmian sosny kosodrzewiny oraz traw. urozmaiciło to przestrzeń a jednocześnie zapewniło dodatkową prywatność.

Więcej szczegółów przekażę Wam na etapie wykonawstwa, które już niebawem!

Jeżeli jesteście ciekawi postępów większość relacjonuję na instagramie –> TUTAJ.

Uściski,
Karolina