oxo
krajobraz wnętrz
Znajdź nas

Search

Projekt wnętrza_TETRIS
  -    -    -    -  Projekt wnętrza_TETRIS

Wnętrze_TETRIS

Przedstawiam Wam dzisiaj projekt wnętrza, które ujrzał światło dzienne już jakiś czas temu. Zrobiłam go przy współpracy z pracownią projektową Architektura szyta na miarę. Razem z Marią i Darią opracowałyśmy świetny koncept wnętrza mieszkania na wynajem krótkoterminowy. Jak wiadomo, przy tego rodzaju wnętrzach bardzo liczy się tak zwany efekt WOW. Liczy się to żeby mieszkanie zostało zapamiętane, polecane dalej i wspominane.
Sięgnęłam po inspirację malarstwem, kolorami, roślinami i KAWĄ. Tak, kawa była tutaj niezwykle istotnym elementem – bardzo ważnym dla właścicieli. Znalazłyśmy bardzo wiele sposobów aby przemycić ją do wnętrza nie do końca dosłownie. Mamy tutaj np lampę z fusów od kawy, really! Znajdziecie ją TUTAJ.

Nie sposób nie zauważyć kolorów, które wypełniają tą przestrzeń i prowadzą od wejścia do mieszkania poprzez kolejne pomieszczenia opowiadając historię i zwracając uwagę na istotne elementy w mieszkaniu. Wykorzystałyśmy gamę kolorów z palety Home&Style marki Dekoral.
Sama nazwa TETRIS powstała z tego, że mieszkanie zbudowane zostało z pewnego rodzaju modułów. Zabudowa, szafy, regały, nadwieszenia, bar, kolor. Wszystko to składa się w jedną solidną, spójna bryłę.

Korytarz

Po wejściu do mieszkania zastosowałyśmy bardzo plastyczny i interesujący zabieg. Wprowadzenie koloru na ścianę i sufit oraz ścianę i drzwi do łazienki. Ciekawe, interesujące, zachęcające do wejścia i sprawdzenia co kryje się dalej! Dobry projekt wnętrza to też przecież taki, który zaskakuje i zaciekawia.

Sypialnia

Fajnym elementem, dzięki którym coś udało nam się zyskać było – łóżko w szafie! Powrót do przeszłości? Może trochę ale w nowoczesnym wydaniu i technologii. W ciągu dnia zyskujemy przestrzeń – w ciągu nocy – wygodne łóżko :)! W zabudowie mamy też wiele miejsca do przechowywania na np. walizki.
Dodatkowym miejscem do spania jest oczywiście rozkładana sofa. Dzięki temu nasz mały 35 m2 apartament może mieć aż 4 miejsca do spania! Na wynajem krótkoterminowy – idealne rozwiązanie.

Kuchnia

Tutaj trochę poszalałyśmy. Mamy super zabudowę kuchni w kolorze avocado zestawioną z delikatnym naturalnym drewnem. Mamy też bar…Bar, nad którym powstało nadwieszenie specjalnie na rośliny! Stalowa malowana na czarno konstrukcja z ciepłym, drewnianym blatem. Mieszkanie z założenia było roślinolubne. Nie mogło być inaczej ze mną w zespole! W kuchni znajdziemy też pochowanych kilka różnych sposobów do parzenia kawy.

Salon

Miejsce relaksu. Wygodna kanapa z genialnym stolikiem i fantastyczną złotą lampą. Wykorzystałyśmy również niski parapet, przedłużając go – zyskałyśmy dodatkowe miejsce do siedzenia, z widokiem!
Za kanapą w pięknym kolorze złoto-musztardowym, mamy ścianę w tym samym kolorze o raz „baldachim”. To jest to co stanowiło bazę, kluczowy element mieszkania. SUFITY. Często o nich zapominamy a przecież jest to bardzo ważny element w mieszkaniu. Ten sam zabieg zastosowałyśmy nad łóżkiem w szafie oraz w korytarzu.

Łazienka

To jest dopiero ciekawe miejsce. Pełne koloru i zabawy. Radosne. Ciepłe. Wakacyjne? Może trochę, na pewno nie wieje nudą i chętnie śpiewa się pod prysznicem. Zastosowałyśmy tutaj płytki Arcana Stracciatella, pieszczotliwie przez nas nazwane…salceson O_O. Wspaniałe, lekko matowe, dobrej jakości. Jakość to bardzo ważna rzecz w przypadku mieszkań przygotowywanych pod wynajem krótkoterminowy. Musimy brać pod uwagę różnych użytkowników, niekoniecznie wspaniałych, porządnych i dbających o wyposażenie. Nie muszą to być drogie produkty, ale na pewno muszą być wytrzymałe.
Wracając do naszej kolorowej łazienki. Kolory, które tutaj znajdziecie są super kompatybilne do tych które powtarzają się w całym mieszkaniu. Kolorowe pomieszczenia są wspaniałe i co raz częściej wybierane z czego bardzo się cieszę, natomiast na pewno należy pamiętać o podstawowej zasadzie żeby nie przedobrzyć. Nie możemy za bardzo mieszać, kolory musza ze sobą współgrać.

Rośliny

Ten projekt wnętrza wzbogaciłam także o specjalne zestawienie roślin. Wybrane pod kątem nasłonecznienia, tego gdzie która się znajdzie i ile czasu właściciele są w stanie im poświęcić. Pamiętajcie, że zazieleniać przestrzeń tez trzeba z głową. Nie wystarczy mieć mnóstwa roślin w domu – ważne żeby było wam razem dobrze. Kochajcie swoje rośliny, dbajcie o nie i pamiętajcie, że każda jest inna i potrzebuje czegoś innego. Ba! Niektóre nawet nie lubią towarzystwa danej innej rośliny. Jeżeli potrzebujecie pomocy w tym temacie piszcie, dzwońcie! Przygotowałam kiedyś zestawienie TOP 10 roślin do wnętrz, możecie zerknąć i znaleźć coś dla siebie –> KLIK.

O tetrisie to już chyba wszystko, mam nadzieję, że niczego nie pominęłam. W razie dodatkowych pytań –> znajdziecie mnie też TU i TU.

 

PROJEKT:
Karolina Kargol, Maria Rauch, Daria Cichoń
wiz: Edyta Stań

Uściski,
Karolina

Date: