oxo
krajobraz wnętrz
Znajdź nas

Search

Projekt wnętrza Soft-Loft
  -    -    -    -  Projekt wnętrza Soft-Loft

Soft-Loft

Projekt wnętrza salonu z kuchnią i holem w domu jednorodzinnym położonym w sąsiedztwie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Głównym założeniem było stworzenie przytulnej przestrzeni w nieco loftowym stylu ale nawiązującym do natury, gór i skał. Stąd Soft-Loft, kolor i mnóstwo zieleni. Sam projekt domu, poprzez przeszklenia zbliżył nas do natury. Zależało nam na tym aby zachować i uszanować istniejące widoki oraz nie przysłaniać światła wpadającego do wnętrza.
Projekt wnętrza wzbogaciliśmy poprzez wprowadzenie natury do wnętrza. Zastosowaliśmy nadwieszenie na pnącza, które stworzyło zielony baldachim rozpięty nad najbardziej komfortową strefą w domu. Dodatkowo zielone „zasłony” w kuchni, które rosną i tworzą dialog z naturą za oknem.

W betonowej nawierzchni marki FutuBeton –> KLIK wprowadziliśmy nieregularne linie oświetlenia liniowego. Nawiązaliśmy tym samym do skalistego i górzystego otoczenia domu. Całość wnętrza okraszona jest szczyptą sztuki w postaci obrazów i dobrego designu od BoConcept i Zieta Prozessdesign

Myślę, że kolejnym ciekawym elementem tego projektu wnętrza jest szklana ściana. Jest to subiektywne odgrodzenie części kuchni od otwartego holu i salonu. Dzięki temu zabiegowi mamy poczucie odrębności pomieszczenia wraz z jednoczesnym jego zespoleniem.
Właściciele chcieli otwartej, czystej i jasnej przestrzeni. Wydaje mi się, że główne założenia zostały zachowane :). Nie byłabym sobą gdybym nie wprowadziła dobroczynnej roślinności do tego projektu wnętrza, ale czyż nie jest lepiej kiedy żyjemy blisko z naturą?

Więcej o zieleni możecie poczytać na blogu —> o tutaj